Mamy weekend, więc czas na podsumowanie zagranicznych premier tygodnia.
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
Bardzo smutne wieści dla całego hip-hopowego południa. W wieku 52 lat zmarł Michael "5000" Watts, jeden z założycieli legendarnego labelu Swishahuse.
Eldo wrócił z nowymi numerami po ponad 9 latach od ostatniego solowego albumu - jego utwory na bitach O.S.T.R.'a ukazują się póki co niestandardowo, wpadając na kanał YT bez żadnej promocji czy komentarza ani nawet publikacji w social-mediach, jednak dostajemy je dość regularnie (na ten moment dostępne jest 6 numerów).
Pozostaje czekać na to, w co wyklaruje się ten projekt a jeśli równocześnie wrócił Wam głód na rap Eldoki to oczekiwaniu na to wydawnictwo przybliżamy lub przypominamy 12 mniej znanych nagrań, w których udzielił się współtwórca Grammatika. Część ukazała się podziemnie lub przeszła bokiem, a część to kooperacje z głośnymi ksywkami, które mogły jednak umknąć fanom Eldo, jako że są to artyści z innych stron rapowej sceny.
Kanye West zaskoczył wszystkich. Na łamach Wall Street Journal ukazał się list jego autorstwa, w którym odnosi się do swoich kontrowersyjnych zachowań mających miejsce w ciągu ostatnich lat. Przeprosił w nim między innymi za gloryfikowanie nazizmu.
Marszand dede SzymS i Spinache w kolejnym singlu promującym ich wspólny album nagrany w formule MC/producent. "Drogi, ścieżki, wybory" to leniwy klimat i refleksyjna treść opakowane w korzenne i organiczne brzmienie.
W styczniu Sentino wrócił do Polski z koncertami, które budzą dużo emocji i zbierają sporo fanów. Po kilku pierwszych występach okazało się, że raper faktycznie przyjechał i gra bez problemów, czego obawiało się część słuchaczy. Pamiętamy, że kilka lat temu za sprawą konfliktu na linii Sentino-TPS odwołano m.in. występ w Radomiu. Teraz wiemy, że ten także dojdzie do skutku.
„Krzyk” to bezkompromisowy singiel prosto z warszawskiego Ursynowa. Turski – jeden z najbardziej wyrazistych uczestników programu „Rap Generation” prezentuje szczery numer łączący technikę z surową energią.
No i mamy weekend, więc tradycyjnie jedziemy z zagranicznymi premierami tygodnia.
Smolasty zaprasza do współpracy utalentowaną wokalistkę IMI, a ich pierwszy wspólny singiel „Póki mam Ciebie” to utwór o miłości tak silnej, że przetrwa wszystko. Po kilku spektakularnych kooperacjach z różnymi artystami oraz wspieraniu debiutujących Oliwki Brazil czy 730 Huncho, Smolasty ponownie sięga po świeżą energię i osobowość, z którą tworzy coś zupełnie nowego.
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły nam 9 nowych albumów, w tym m.in. "Znajdź mnie w tym" Fukaja, "Album Alpha (Demo)" Bobera i 4Money, "Dark Art" Trill Pema czy "Warm Up" Zuziuli.
Wśród singli możemy posłuchać nowości m.in. od Wiśni Bakajoko, Malika Montany, PRO8L3M-u, Bonusa RPK, Smolastego i Imi, Asstera i Żabsona, PSR'a wraz z Opałem i Pezetem, Miłego ATZ czy Tego Typa Mesa, który ponownie zdissował Tedego. To tylko zajawka, ponieważ ostatnie tygodnie przyniosły nam blisko 65 nowych singli. Zapraszamy do słuchania!
Saba - jeden z najbardziej autentycznych i oryginalnych głosów amerykańskiego rapu wraca do Polski i 1 lutego 2026 zagra koncert w Warszawie w ramach "THE BIG PICTURE TOUR".
Gdy myśleliśmy, że beef ten można uznać za zakończony to Mes wraca z dwoma dissami na Tedego. Numery nazwane "Tede to frajer" i "Posprzątaj po swoim psie" pojawiły się o północy w serwisach streamingowych oraz na kanale Mesa.
Mamy środę. Czas na zagraniczne premiery minionego tygodnia!
A$AP Rocky wystąpi w Polsce. 13 września będzie można go zobaczyć łódzkiej Atlas Arenie.
Ostatnie dni przyniosły nam 4 nowe albumy - "Żyje się tylko raz" Numera Raza, Three.50 i DJ'a Eproma, "B4REALLYEMO " Spazmy, "404 Found" New Name'a oraz "Coloful Crashout (Deluxe)" Slv'a.
Wśród singli wiele kooperacyjnych nowości, w tym m.in. Żabson, Pezet. Asster i God.WiFi w ramach Def Jam World Tour, Fukaj i Zalia, Polska Wersja, Tax Free, Grubson i DGE u DJ'a Soiny, Frosti z Sitkiem i Młodym Westem, Kara i Paluch, czy Kafar, Sarius i Bonson. To tylko zajawka, ponieważ ostatni tydzień przyniósł nam blisko 30 nowych singli. Zapraszamy do słuchania!








































